Konsolidacja kredytu hipotecznego – na czym polega?

Umowa

Polacy znacznie chętniej niż kiedyś korzystają z kredytów konsolidacyjnych. Instytucje pozabankowe oferują je, aby osoby, które mają negatywną historię kredytową mogły być w lepszej sytuacji. Dlatego warto skorzystać z tego rozwiązania. Odmianą kredytu konsolidacyjnego jest kredyt konsolidacyjny pod hipotekę. Także jest to rozwiązanie często wybierane.

Na czym polega konsolidacja kredytu hipotecznego?

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny przyznawany jest na dłuższy okres, z mniejszym oprocentowaniem i na wyższe sumy. Koniecznością jest zabezpieczenie pod postacią hipoteki nieruchomości jakiej jest się właścicielem. Istotne jest to, aby wskazana nieruchomość nie była już wcześniej obarczona inną hipoteką. Wtedy bowiem kredyt nie może być przyznany. Połączenie wraz ze spłaceniem dotychczasowych zobowiązań finansowych przez pożyczkodawcę polega na spłaceniu starych kredytów jednym, nowym. Rata jest niższa i w skutek tego – łatwiejsza do spłacenia. Konsolidacja opiera się na trzech prostych krokach. Pierwszym z nich jest zsumowanie produktów kredytowych jakie chce się skonsolidować. Zaliczają się do nich: kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, zadłużenie na karcie kredytowej, zadłużenie na karcie debetowej, limity na kontach, „chwilówki” i kredyty jakie zaciąga się w parabankach.

Jak to wygląda w praktyce?

Zadłużenie przejmuje nowy pożyczkodawca. Powstałą kwotę dzieli się przez liczbę rat,
jakie pożyczkobiorca zobowiązuje się na nowy dług spłacać. Oczywiście, przed udzieleniem takiego kredytu należy uzupełnić niezbędne formalności, do jakich zalicza się między innymi dostarczenie aktu notarialnego nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *